Autor Tema: Film Avatar  (Posjeta: 3583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
Film Avatar
« : 19.12.2009 - 09:54:17 am »
U svim novinama u Svici su reklame za najnoviji film James Camerona, Avatar. Taj film je najskuplji film koji je ikada snimljen i kostao je preko pola milijarde dolara. Ako budem imao vremena otici cu ga pogledati, i napisati kako je bilo. Do tada neki detalji o filmu, video i slike ovdje. Sta vi mislite o filmu Avatar i o tome koliko je love ulozeno u njega?
<a href="http://www.youtube.com/v/d1_JBMrrYw8&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/d1_JBMrrYw8&rel=0</a>

'Avatar' je najzahtjevniji i najskuplji film ikada snimljen. Reditelj James Cameron čekao je deset godina da tehnologija dovoljno napreduje kako bi snimio čudesan svijet koji nadilazi maštu.

Priča o vanzemaljskom svijetu ispripovijedana je kroz oči Jakea Sullya (Sam Worthington), bivšeg pripadnika Marinaca, sada prikovanog za invalidska kolica koji kreće u epsku pustolovinu boreći se za vanzemaljski svijet koji uskoro postaje njegova kuća.

Ideja je producirana pune četiri godine, revolucionarna tehnologija napokon je dostupna, stoga Cameron napokon uspijeva stvoriti film svih filmova. Dobiva zadatak da otputuje svjetlosnim godinama daleko od Zemlje, u postaju na mjesecu Pandora, gdje korporacije iskopavaju rijedak mineral nužan za rješavanje energetske krize na Zemlji. Pošto je atmosfera Pandore toksična, znanstvenici su stvorili 'Program Avatar' koji genetskim inženjeringom stvara hibride ljudske DNK i DNK autohtonog naroda Pandore - Na'vija...

James Cameron je na filmu radio 10 godina, od čega posljednje četiri na samom snimanju. Cameron već od prije drži rekord s 'Titanicom' koji je pramašio tadašnji vrtoglavi budžet od 200 milijuna dolara. S 'Titanicom' je ostvario i najveću zaradu u istoriji, a o prolasku 'Avatara' prve sedmice na američkom box officeu, kada se tačno zna je li u pitanju hit, ili promašaj, ovoga puta potpuno ovisi budući razvoj cijelog jednog novog filmsko - tehnološkog žanra. Hoće li film biti u istoriju upisan kao zlatnim slovima kao (filmski) 'Titanic', ili će neslavno potonuti, ubrzo ćemo saznati.

Jedna planeta, na njoj smo svi zajedno.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
  • Djevojka modernih shvatanja
Odg: Film Avatar
« Reply #1 : 19.12.2009 - 04:47:52 pm »
Po traileru ne vidim nešto što bi me toliko oduševilo i ne znam šta je toliko koštalo ali ne isključujem mogućnost da mi se film dopadne, iako mi se ne sviđa što u svim novijim filmovima ima previše specijalnih efekata za moj ukus. Više me se dojme neki stariji filmovi jer mi se ponekad čini da ovi specijalni efekti idu na uštrb prave glume. Npr. jučer sam opet gledala film Indecent proposal (Nemoralna ponuda) s Robertom Redfordom, Demi Moore i Woody Harrelsonom, gdje vidiš šta su ljudi spremni uraditi za novac, bitno mi je da film ima dobru radnju i najviše me zanimaju međuljudski odnosi jer to je nešto blisko realnom životu.

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #2 : 06.02.2010 - 08:35:18 am »
Ovaj film su proglasili najuspješnijim filmom svih vremena. Zaradio je puuuno love. Bio sam sa ćerkom u kinu, neki crtić gledali. Pogledam u salu gdje se Avatar prikazivao i vidim da je puno. Baš ga je napravio...

Neptun

• Gost
« Reply #3 : 06.02.2010 - 06:04:27 pm »
Malo je neskromno , ali 10 godina sam radio u video montazi svih profila , tako i filmova , te mislim da film "Avatar" , James-a Cameroon-a , NE ZASLUZUJE NIJEDAN OSCAR... Ocigledno je , da sve sto naprave Americki reziseri , (Cameroon , Spielberg , Lucas , itd...) , ne morate ni pogledati film , vec znate da ce taj film oboriti sve rekorde , i sto se tice gledanosti i sto se tice profita , itd... Nisam gledao film , ali cim sam video da je reziser Cameroon , znao sam da ce se dici OGROMNA PRASINA oko toga filma... Film ne mora biti dobar , vazno da ga je rezirao James!!! UZAS!!!!

P.S. Ovo je licno misljenje autora ovoga posta...

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #4 : 06.02.2010 - 07:11:39 pm »
Citao sam nešto oko reklamiranja ovog filma. U reklamu su ulozeni milioni dolara. Samo da se piše po forumima i blogovima. U novinama isto, svaki dan je pisalo nešto o filmu. Da barem neko nama dadne koji dolar što ovo stoji ovdje. Film je skup, i kako sam čuo, dobro je napravljen. Uživanje za oči i uši.

Neptun

• Gost
« Reply #5 : 06.02.2010 - 07:29:24 pm »
Sefe , film nije vredan OSCAR-a , missssssssimmm , film je dobio pecat , cim su videli Cameroon! KOLIKO DOBRIH DRAMA I TRILERA mogu da konkurisu za "Oscara"... TOTALNO sam protiv "Avatara" , iako ga nisam gledao , a Cameroon-a IZUZETNO CENIM , pa sam u pat-poziciji , vidjet cemo...

Offline tt1

• Tu i tamo nesto napise
  • **
« Reply #6 : 06.02.2010 - 07:36:24 pm »
Cula sam da je film super, da se takav SF nece dugo opet snimiti. Ovo mi je rekao neko cije kritike cijenim i ko je film pogledao. Da, upravo uzivanje i za oci i za usi, kako Navi napisa.