Autor Tema: evo jos Thai...  (Posjeta: 5563 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline twintower

• Novi kolac
  • *
evo jos Thai...
« : 03.11.2009 - 08:33:44 pm »
evo jos koja sa toplog nama dragog ali nazalost dalekog Tajlanda...sta rec, nije cuvena  Pattaya ali ni Patong nije uspavana selendra i ovdje su ulice zive 24h...huuuuuh, ima jos puno toga al moj rjecnik i nije tako bogat da bih vam to tako vjerno docarao

Offline navigator

• Moderator foruma
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
Odg: evo jos Thai...
« Reply #1 : 03.11.2009 - 08:45:39 pm »
Gdje si ti na ovim slikama? Zelja mi je otici na Tajland, bice jednom. Bio je nas clan Mr. No par puta, ali slabo on sa slikama.
> Domains & Hosting <> Web Design<>BalkanBoard.com Forum
Jedna planeta, na njoj smo svi zajedno!
Balkan Chat soba

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
  • Djevojka modernih shvatanja
« Reply #2 : 03.11.2009 - 10:13:52 pm »
Voljela bih posjetiti Tailand iako je on par mjesta iza Indije na mojoj listi.

Offline twintower

• Novi kolac
  • *
« Reply #3 : 04.11.2009 - 04:33:51 pm »
Ma imam jos puuuuuuuuuuuunooo dobrih slika, ako ste za mogao bih da nabacim jos nekoliko al prvo da pitam admina. koliko max. mega giga mogu da nabacim...da ne zabrljam odma na pocetku a tek novi kolac

Offline twintower

• Novi kolac
  • *
Odg: evo jos Thai...from BKK
« Reply #4 : 04.11.2009 - 06:10:15 pm »
evo probrao sam jos par iz BKK pa iduci login Incredible India

Offline navigator

• Moderator foruma
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #5 : 04.11.2009 - 07:55:15 pm »
Ma imam jos puuuuuuuuuuuunooo dobrih slika, ako ste za mogao bih da nabacim jos nekoliko al prvo da pitam admina. koliko max. mega giga mogu da nabacim...da ne zabrljam odma na pocetku a tek novi kolac
Hvala za slike, samo ubacuj, ima mjesta. Imamo i ovu mogucnost ubacivanja slika preko PhotoImage. To je ova opcija iznad ovog polja za ubacivanje teksta, gdje pise da dodas sliku u post. Velicinu slike izaberi za message board. Kako ti je lakse, samo stavljaj.
Balkan Chat soba

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #6 : 04.11.2009 - 11:28:08 pm »
Ne znam kakva je ovo hrana ali dajte još, ja sam hedonista rado probavam :D sjajne su slike

Offline twintower

• Novi kolac
  • *
« Reply #7 : 05.11.2009 - 10:51:19 am »
Hrana...uuuuuuuuuuh. Evo da vam kazem nesto o hrani, u pocetku mog boravka u Aziji imao sam problema u sa hranom, za moj ukus sve je bilo zapapreno do bola,bez Ice Lemon Tea nisam ni pocinjao sa jelom...dok hladno pice nije bilo tu na dohvat ruke jer sve je opasno zacinjeno...nakon duzeg vremena sam totalno navikao na tu hranu, tamo nista nije obicno pripremljeno...sve je nekako mastovito i saroliko pripremljeno, prepuno raznih okusa...na kraju sam imao dojam da je nasa hrana ovdje nekako obicna, teska i pripremljena eto samo da se moze pojesti.
Volio sam povrce, polukuhano je tako da je vise zadrzalo aromu i okus.
Buduci da su to zemlje okruzene morima na trpezi je cesto riba rakovi skoljke i ostala podvodna raja, tako da sam probao nekoliko vrsta skoljki, krabe, neke male racice u chili sosu... u Sushi King prave dobru ribu a uz to kao prilog chili u prahu se pomjesa sa sojinim uljem i fino ide i salata sa kuhanim povrcem...kasnije sam od lokalaca cuo da se poluprzenom ribom pokvari stomak pa mi je to nekako ubrzo prisjelo. Cuven je Thai BBQ, hrskava piletina sa raznim sosovima. Satai me privukao opasno tako da i ovdje kod kuce ponekad pravim,sitno iskomadana piletina ili govedina na raznjicima...dobro zacinjena crnim biberom i jos necim ali prilikom pecenja se premazuje medom a uz gotove raznjice kao prilog kikiriki sos...  Volio sam otici u zgodan Japanski restoran na  Teppanyaki... s tim sam se davio...zanimljivo je reci da je topla supa obavezna ali ide na kraju jela i poslije toga green tea.
Svi znamo da je riza tamo kao kod nas hljeb, mogu vam reci da poslije bilo kog jela nikad nisam imao osjecaj tezine u stomaku i mislio samo na to da se negdje izvrnem i malo odspavam...Evo jos samo ovo... idealan ekvivalent za sol je sojino ulje a vjerujem i da je zdravije nego sol.
Moram Vam priznati i da sam prve dane boravka u Aziji pregurao na hrani iz McDonalds i KFC a poslije sedmicu dvije sam tamanio local food...kao pravi azijat sve sa stapicima.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #8 : 05.11.2009 - 12:21:04 pm »
nisam probala thai hranu ali kad sam bila u njemačkoj s rodicom sam išla u indijski restoran, jako puno začina, sa jakim aromama a oni koji daju ljutinu su da plačeš, ali je hrana savršena. jako puno riže, supe su im fantastične, uvijek spominjem predivnu paradajz supu sa kokosom (ne onim slatkim iz vrećice :D) a jela sam vindaloo piletinu takođe sa rižom, ljuta do bola, liješ suze dok jedeš ali ukusna.

htjela sam probati nešto od thai u NS, međutim drugarica mi je rekla da to nije ni vidjelo T od Tajlandske hrane. Gledala sam neki dan da jedu neke crviće, gusjenice i gliste, e to bih možda mogla da ne znam šta je i da je mrtvo što bih rekla, ali strpati to živo u usta kao lik sa tv-a, nema šanse :D

Offline navigator

• Moderator foruma
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #9 : 05.11.2009 - 12:39:18 pm »
Tu hranu ja obozavam, kao i svi ukucani. Prakticiramo da nedjeljom navece odemo u Thai restoran u Cirihu. Stvarno uzivamo u toj veceri. Naravno sa stapicima se jede. Cerka voli ljuto kao i ja, supruga i maleni, ne bas. Crve i ostale gmizavce, insekte nisam probao. Mislim da je to zdravije od nase svinjetine, i covjek se dobro osjeca, kao sto twintower vec napisa. Daj sliiika jos, more i tako.
Balkan Chat soba

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #10 : 05.11.2009 - 01:33:50 pm »
jeste da je mali off, ali svinjetine možeš jesti isto kao i ostalo meso, koliko hoćeš, pod uslovom kad je spremaš da odstraniš masnoću s mesa. isti fazon je i sa piletinom koja je jako zdrava ali problem stvara holesterol iz kože pileta koja je, kad se dobro napravi najukusnija i teško je ne pojesti je. ali pridržavam se ovoga.

što se tiče hrane, ja volim uglavnom sve da probam, samo dosta reagujem na miris. vjerovatno bih probala i te crve i sve da to neko jede pa mi fino zamiriši. samo sirovo i živo ne. voljela bih nekad skoknuti i do tajlanda, da vidim, iako mi je prvo na listi indija, ali valjda će biti i boljih vremena pa ću i ja slati ovakve slike

Offline navigator

• Moderator foruma
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #11 : 05.11.2009 - 09:05:30 pm »
Jesi li BrodLive clan? Otvoricu jednu galeriju za tebe, pa mozes dignuti sve svoje slike sa putovanja, i mogui se komentarisati i ocjenjivati. Dobro, ne bas sve  ;D Svi registrovani clanovi mogu dignuti svoje slike u galerije, ali bi za tebe napravio posebnu, twintower
Balkan Chat soba

Offline twintower

• Novi kolac
  • *
« Reply #12 : 06.11.2009 - 02:23:47 pm »
evo registrovao se...

Offline navigator

• Moderator foruma
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #13 : 06.11.2009 - 07:40:48 pm »
Ok, super, vidio sam. kreirao sam jedan album, samo za tebe. Preko korisnickog panela mozes sada ubacivati slike u taj album. Mozes u dosta albuma, ali taj je samo za tebe.
http://www.brodlive.com/index.php/galerije/foto-galerije?func=viewcategory&catid=7
Evo ga i muzika za temu. Mozemo ovdje i video zapise ubacivati.
<a href="http://www.youtube.com/v/P9mwELXPGbA&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/P9mwELXPGbA&rel=0</a>
« Zadnja izmjena: 07.11.2009 - 08:46:12 am navigator »
Balkan Chat soba