Autor Tema: Djecije bolesti  (Posjeta: 1709 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline navigator

• Moderator foruma
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
Djecije bolesti
« : 16.11.2008 - 09:48:05 am »
Kod porodicnih tema i tema o djeci ne mozemo zaobici djecije bolesti.
Jedna od tih djecijih bolesti su vodene ospice i ja sa ih dobio od moje cerke prije 5 godina  ;D ;D
Sve je bilo ok, cerka dobila ospice i mazemo je nekom bijelom tekucinom. Imala ih je oko 30-40 po tijelu.
Nakon 7 dana, ja stalno imam povisenu temperaturu. Radio sam tako 2 dana. Dodjem kuci u cetvrtak navece i ledja me svrbe. Kazem zeni da pogleda, sumnjivo mi. Evo i sada pe pocinje svrbiti, kada se sjetim ;D Kaze ona i ti si dobio vodene ospice. Onda je pocelo, to je bila ludnica. Bilo ih je na stotine. Doktor je reakao da neko dodje po lijekove. Za vikend sam morao zvati dezurnog doktora da mi posalje nesto jace, posto sam mislio da cu izluditi. Samo sam hodao gore-dole po sobi.

Tako je to kada se djecije bolesti ne preleze u djetinstvu ;D

Imam i sliku, ali nije bas za javnost, mozda za neki horor forum.
« Zadnja izmjena: 16.11.2008 - 12:59:13 pm navigator »
> Domains & Hosting <> Web Design<>BalkanBoard.com Forum
Jedna planeta, na njoj smo svi zajedno!
Balkan Chat soba

Offline vuk

• Upraksan clan
Odg: Djecije bolesti
« Reply #1 : 16.11.2008 - 12:57:39 pm »
Ma postavi ti slike dobro je to vidjeti a i poucno je imao sam u familiji nesto slicno ali skoro sa tragicnim ishodom,mozda i opisem,,

Offline rose

• Redovan clan
Odg: Djecije bolesti
« Reply #2 : 21.11.2008 - 05:54:01 pm »
,,,vuce ,  kazes da je u tvojoj obitelji,  ovo sa djecijim bolestima gotovo imalo tragican ishod, zao mi je,,,znajuci da ti nije lako , govoriti o tome i prolaziti kroz sve to jos jednom , mozda ne bih trebala da te zamolim, da napises o tome,,,ali posto ovdje ima mladih , koji ce tek prolaziti kroz ono sto mi vec iskusismo , molim te napisi  nesto vise, neka se procita, mozda nekom pomogne,,,,,,,nas aleksandar je prvu alergijsku bolest urtikarija ,poznatije kao koprivnjaca , dobio kada je bio tri mjeseca, to su crvene velike fleke po tjelu, a najvise lice na kozu koja je bila u kontaktu sa koprivom, zarom, kako mi to kazemo,,,izgledalo je strasno , visoka temeratura, plac, velike crvene, fleke, dobio je prvu injekciju, i hvala bogu dobro smo prosli , jer nije otislo na sluznicu,,,od tog dana , aleksandar pocinje sa problemima kaslja, bolova uhu, upale grla,bronhiatis,  do tri godine smo vise bili kod ljecnika no kod kuce,a ja sam u 24-oj dobila vodene ospice,  pored lijekova koje smo nabavljali u apotekama, iako je tada bio mir , nekakve histamine ,smo porucivali iz njemacke, jer sve je to bilo alergijskog porijekla, , tri godine uzastopno provodili smo po 30. dana na moru, promajna kod djecijeg sela, makarska,,,prirodni lijekovi, porucivali smo kozije mlijeko , i to svjeze je pio,, kupovali smo , kako su to zvali plucnu maramicu koze, te smo cuvali zamrznuto i svaku vecer , pripremali obloge od toga , te stavljali na ta mala prsa, poslije trece godine uvijek u maju pa do septembra , imao je problema sa ocima, crvenilo, svrbljenje, i normalno tesko disanje, bronhiatis uradili su alergijski test i kazali sitno alergijski bronhiatis, posebno osjetljiv na prasinu, polen i zivotinjsku dlaku, ,,sve do desete godine se ponavljalo ovo sa disanjem, ocima, kasljem,i nekakav osip na prsima,  , ali svake godine manje,u prvom razredu osnovne skole imao je vodene ospice, njegova mladja sestra , koju nikad nismo mogli odvojit od brata , je sve to prolazila bez problema nikada nije dobila ospice, niti alergiju,,,aleksandar, danas , mladic koji radi i na fakultetu je , samo poneki maj,  bi osjetio problemcic sa ocima,ne moze podnjeti duzi kontakt sa psima i macama  sve ostalo je nepovratno otislo bez traga,,a natasa je prije prvog razreda pocela kasljati ,te jedan dan po povratku s pola, aleksandar nam je kazao da ga seka ne cuje, kada se igraju, ako mu ne vidi lice , provjerili smo, isprepadali se i doktor je kazao treci krajnik,operacija,i  to je bilo sve sto smo imali sa natasom, eto napisala sam ovo , mozda nekom posluzi negdje neka rijec, ali zelim vam svima da nikada ne vidite svoju djecicu bolesnu,budite mi zdravi i vi i vasa djeca,,, s postovanjem,,,
,,,,covek koji ne voli nije sposoban da oseti velicinu tudje ljubavi,,,