Autor Tema: Kratke poucne price  (Posjeta: 7440 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
Kratke poucne price
« : 15.06.2008 - 04:31:25 pm »
Pri
GreŠiti Je Ljudski. Ali Ako Vam Se Gumica IstroŠi Pre Olovke, Malo Ste Preterali.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
Odg: Kratke poucne price
« Reply #1 : 15.06.2008 - 04:32:03 pm »
Pri
GreŠiti Je Ljudski. Ali Ako Vam Se Gumica IstroŠi Pre Olovke, Malo Ste Preterali.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #2 : 15.06.2008 - 04:32:30 pm »
Koji ti je

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #3 : 15.06.2008 - 04:32:49 pm »
Eh te ru

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #4 : 15.06.2008 - 04:33:11 pm »
Pri

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #5 : 15.06.2008 - 04:33:32 pm »
Pri

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #6 : 15.06.2008 - 04:33:50 pm »
ri

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #7 : 15.06.2008 - 04:34:54 pm »
Udala se lisica za medu i zatrudni ona, kad rodi svinju. Meda popizdi i otera liju.
Sta ce lija uda se ona lepo za vuka, zatrudni, kad opet rodi svinju. POludi i vuk, i istera je iz kuce.
Matora vec lija , sta ce kud ce, ajde da su uda za zeku, bolje ista nego nista.
Uglavnom zatrudni i naravno opet rodi svinju.

POUKA : Nisu zene kurve, vec su muskarci svinje!

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #8 : 15.06.2008 - 04:37:47 pm »
ZIVOT

Profesor filozofije je pred studentima, a ispred sebe ima nekoliko predmeta. Kada je

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #9 : 16.06.2008 - 12:29:06 am »
Prva lekcija:

Covek se poceo tusirati cim je njegova zena zavrsila sa svojim tusiranjem, kad neko zazvoni na vrata. Nakon nekoliko trenutaka prepiranja oko toga ko ce otvoriti, zena popusti, brzo se umota u peskir i strci niz stepenice. Na vratima ugleda Marka, prvog komsiju, koji joj rece:
- Dacu ti 100 evra ako skines taj peskir.
Nakon kratkog razmisljanja, zena skinu peskir i stade pred Marka gola. Marko joj odmah da 100 evra i ode. Zbunjena, ali i uzbudjena zbog srece koja ju je snasla, zena se opet umota u peskir i popne na sprat. Ujde u kupatilo, a muz je, i dalje stojeci ispod tusa, upita:
- Ko je to bio?
- Marko, nas komsija - odgovori ona.
- Sjajno - rece muz - je li rekao nesto o tome da mi duguje 100 evra?

Sta smo naucili:
Ukoliko bitne informacije o kreditu i riziku blagovremeno podelite sa svojim saradnicima - mozete spreciti moguce neugodnosti.

Druga lekcija:

Dok je vozio auto, svestenik kraj puta ugleda casnu sestru. Zaustavi se i ponudi joj prevoz, sto ona i prihvati. Casna udje u auto i prekrsti noge, razgrnuvsi tako svoju haljinu i otkrivsi divnu nogu. Svestenik baci pogled i umalo napravi nesrecu. Nakon sto je ponovo preuzeo kontrolu nad autom, on potajno spusti svoju ruku na nogu casne sestre.
Casna ga pogleda i rece:
- Oce, zar se ne secate 129. Psalma?
Svestenik se zagrcnu i duboko izvinu, pa se prisili da skloni ruku.
Menjajuci brzinu, on, medutim, opet stavi ruku na njenu nogu.
Casna mu opet rece:
- Oce, zar se ne secate 129. Psalma?
I jos jednom joj se svecenik izvinu, rekavsi:
- Oprostite, sestro, ali telo je gresno.
Stigavsi u zenski samostan, casna izadje uputivsi mu znacajan pogled, i ode. A svestenik, stigavsi u crkvu, pozuri uzeti Bibliju i pogleda 129. Psalam.
U njemu je pisalo:
"Idi naprijed i trazi, produzi dalje, i spoznaces vrhunac slave!"

Sta smo naucili:
Ako nisi dobro informisan o poslu koji radis, mozes propustiti sjajnu priliku.

Treca lekcija:

Dzoni je zeleo da kresne devojku u svojoj kancelariji ali ona je imala decka. Jednog dana Dzoni je bio toliko isfrustriran da je otisao do nje i rekao:

- Dacu ti 1000 $ ako mi dopustis da te kresnem.

- Nema sanse - odgovorila je devojka.
- Bicu brz, bacicu novac na pod, ti se sagni dole, a ja cu zavrsiti dok ga ti pokupis - rekao je Dzoni.
Devojka se zamislila na momenat i rekla da zeli da se konsultuje sa svojim deckom.
Tako je zvala decka i ispricala mu pricu. Njen decko je rekao:
- Pitaj ga za 2000 $. Ako pristane, sagni se i pokupi novac veoma brzo, on cak nece stici ni da skine pantalone.
Tako se ona slozila i prihvatila predlog.
Pola sata je proslo kako je decko cekao njen poziv. Konacno posle 45 minuta decko je pozvao i pitao:
- Sta se desilo?
Ona je rekla:

- Kopile je koristilo metalne novcice!

Sta smo naucili:

Uvek razmotrite poslovnu ponudu u potpunosti, pre nego sto pristanete na nju i zajebete se!

Cetvrta lekcija:

Prodavac, sluzbenica i njihov sef izadjose na rucak i nadjose staru uljanu lampu. Protrljase je a iz lampe izadje duh u oblacku dima i rece:
- Obicno vlasniku lampe ispunjavam tri zelje, ali cu ovaj put svakom od vas ispuniti samo po jednu.
- Prvo meni - rece slu benica. - Zelim biti na Bahamima i voziti gliser ne mareci ni zasta na svietu.
I Puf - ona nestane!
Prodavac, u cudu, rece:
- Ja sam sledeci! Ja sam sledeci! Zelim da sam na Havajima, da lezim na plazi s prekrasnom plavusom i zauvek budem okruzen pinacoladom i ljubavlju svog zivota.
Puf! - I on nestane!
- Ti si na redu - rece duh sefu.
A on rece:
- Zelim da se ovo dvoje posle pauze za rucak vrate u kancelariju.

Sta smo naucili:
Uvek pustite sefa da govori prvi.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
  • Djevojka modernih shvatanja
« Reply #10 : 17.06.2008 - 09:54:56 am »
Ovo sa sefom je najbolje! 8)

Offline [k!LleR] xD

• Tu i tamo nesto napise
  • **
    • www.my.opera.com/k!LleR/blog
« Reply #11 : 21.07.2008 - 10:05:36 pm »
Haha , sve je ovo meni dobro , !
[k!LleR] - Be [R]!GHt Bac[K]

http://my.opera.com/k%21LleR/blog/

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #12 : 29.07.2008 - 12:40:07 pm »
Zašto brinuti?

U životu treba brinuti samo o dve stvari :

Jesi li zdrav ili si bolestan.

Ako si zdrav,
tada nemaš o čemu brinuti.

Ali ako si bolestan,
samo o dvema stvarima trebaš brinuti:

Hoćeš li ozdraviti
ili ćeš umreti.

Ako ćeš ozdraviti,

Ali ako umreš
samo o dvema stvarima trebaš brinuti:

Ideš li u raj ili ideš u pakao.

Ako ideš u raj

Ali ako ideš u pakao,
bićeš toliko zaposlen pozdravljajući se sa svojim prijateljima tako da nećeš imati vremena za brigu!

Zato, zašto brinuti?

Vratite i one stare price,poucne a nestale!

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #13 : 02.08.2008 - 04:40:19 pm »
Devojka je cekala avion u cekaonici jednog velikog aerodroma.Posto je
trebala dugo da ceka, odlucila je da kupi knjigu kako bi joj vreme brze proslo.

Uz knjigu je kupila i paketic keksa.
Sela je u VIP cekaonicu kako je niko ne bi uznemiravao.
Pored nje je bila stolica sa keksom, a sa druge jedan gospodin koji je citao novine.

Kad je ona pocela uzimati keks i gospodin je uzeo jedan. Ona se sokirala,
ali nista nije rekla i nastavila je citati knjigu.
U sebi je pomislila: ma gledaj ti ovo, da imam samo malo vise hrabrosti, do sada bih ga vec udarila...
Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, covjek pored nje, ne obaziruci se ni na sta, uzimao je isto tako jedan.
Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i devojka pomisli: bas me zanima sta ce sad uraditi!!!

Covek uze poslednji i podeli ga na dva dela!
Ovo je zaista previse, pocela je da hukce sokirana, uzela je svoje stvari, knjigu,
torbu i otisla prema izlazu iz cekaonice.
Kada se osecala malo bolje, nakon sto ju je prosla uznemirenost, sjela je na mesto gde nije bilo nikoga da bi izbegla neke druge neugodne dogadjaje.
Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci u nju.
U tom trenutku ugleda paketic keksa jos uvek netaknut.

Postide se kao kradljivac i tek tada shvati da je keks, isti kao njen, bio od gospodina koji je sedeo pored nje, ali koji je, bez sokiranja, nervoze ili prepotencije, podelio i svoj poslednji komad sa njom, totalno suprotno od nje, kojoj su bili povredjeni ponos i osecanja.

ZAKLJUCAK:
Koliko puta u nasem zivotu cemo ili smo pojeli tudji keks, a da to nikad necemo ili nismo ni saznali?

Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, GLEDAJ sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva
kako izgleda nama na prvi pogled!!!!

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #14 : 02.08.2008 - 04:40:54 pm »
DOBRO U ZLU I ZLO U DOBROM

Kineski seljak i njegov sin od sve imovine imali su samo jednu kobilu. Nekom prilikom kobila im je pobegla i njihov komsija je dosao i rekao im:
- Kakva uzasna stvar, da vam kobila pobegne.
Seljak je na to odgovorio:
- Ne znam da li je losa ili dobra, takav je zivot.

Sledeceg dana kobila se vratila i sa sobom dovela citav copor divljih konja. Komsije su se okupili i rekli:
- Kakva velika sreca. Tvoja kobila ti je dovela toliko drugih konja. Sada si bogat covek.
A seljak je na to odgovorio:
- Tesko je reci da li je to dobro ili zlo. To je zivot.

Seljakov sin je hteo da ukroti konje i zajahao je jednog. Ali konj ga je zbacio , on je slomio nogu i ostao hrom. Komsije su rekli seljaku:
- Uzasno je to sto ti se desilo. Tvoj sin da ostane bogalj.
Seljak je odgovorio:
- Ja ne znam da li je to zlo ili dobro. To je zivot.

Uskoro su vojnici dosli u selo i mobilisali za rat sve sposobne mlade ljude i uzeli su komsijinog sina, ali seljakovog nisu, jer je bo hrom. Tada je komsija rekao:
- Mozda vise nikada necu videti svog sina. Ali ti si srecan, tvoj sin je postedjen.
Seljak je opet odgovorio:
- Ja ne znam da li je to dobro ili zlo. TO JE ZIVOT.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #15 : 02.08.2008 - 04:41:23 pm »
U starim vremenima kralj je naredio da se na sred puta postavi veliki kamen. Sakrio se i posmatrao da li ce neko bar da pokusa da skloni kamen sa puta.
Trgovci i bogati kmetovi su isli putem ali su svi samo zaobilazili kamen i nastavljali put.
Neki su se cak zalili na kralja, zbog loseg odrzavanja puta, ali niko od njih nije ni pokusao da pomeri kamen.
Uskoro je putem prolazio seljak sa teskim bremenom povrca na ramenima. Kada je ugledao kamen, spustio je breme na tlo i pokusao da pomeri kamen sa puta.
Posle poprilicno napora, uspeo je da ga pomeri sa puta.
Kada se vratio po svoj prtljag, na mestu gde je bio kamen pronasao je zamotuljak .
U zamotuljku su bili zlatnici i kraljevo pismo u kome je pisalo da je zlato namenjeno onome ko pomakne kamen s puta.
Seljak je znao nesto sto vecina ne zna: “Sve prepreke su mogucnost za poboljsanje naseg zivota”.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #16 : 02.08.2008 - 04:41:53 pm »

... Posle nekoliko meseci studija medicine profesor nam je podelio test. Bio sam uzoran student i brzo sam odgovorio na sva pitanja osim poslednjeg: “Kako se zove nasa cistacica?˝
Predao sam test ne odgovorivsi na to pitanje. Pred kraj testa kolega je upitao profesora da li ce i poslednje pitanje uticati na ocenu.
“Naravno!” odgovorio je profesor. “U zivotu cete upoznati mnoge ljude. Svako od njih znacajan je na svoj način.”
“Svako zasluzuje vasu paznju, makar mu uputili samo pozdrav ili osmeh.˝
Nikad nisam zaboravio tu lekciju, a i saznao sam da se cistacica zvala Maria.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #17 : 02.08.2008 - 04:43:03 pm »
Priča o leptiru

Jednog dana, pojavio se maleni otvor na čauri. Čovek je sedeo i gledao kako se leptir nekoliko sati muči da bi izvukao svoje slabašno telo kroz taj maleni otvor.
Onda je leptir stao.

Zato je čovek odlučio da pomogne leptiru: uzeo je makaze i razrezao čauru.

Leptir je s lakoćom izašao.
Čovek je nastavio da posmatra leptira, očekujući da će se svakog trenutka krila otvoriti, povećati i raširiti, kako bi podržala leptirovo telo i osnažila ga.

Međutim ništa se nije dogodilo.

Leptir je ceo svoj život proveo puzeći okolo sa slabašnim telom i nerazvijenim krilima. Nikada nije poleteo.

Čovek uprkos svojoj ljubaznosti i dobrim namerama, nije razumeo da su poteškoće kroz koje je leptir morao proći, izlazeći iz čaure, potrebne, kako bi krv iz tela leptira potekla u krila i kada se oslobodi čaure da bude spreman da poleti.

Ponekad su poteškoće upravo ono što nam treba u životu. Nikada ne bi postali onoliko snažni koliko možemo biti. Nikada ne bi mogli leteti.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #18 : 02.08.2008 - 04:44:09 pm »
Čovek s jednom cipelom

Neki je čovek ušao u autobus i seo pored čoveka koji je samo na jednoj nozi imao cipelu.
“ Očigledno je da ste izgubili jednu cipelu.”
“ Ne dobri čoveče ”, odgovorio je, “ jednu sam našao.”

Ako je nešto očigledno, ne mora biti i istinito.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #19 : 02.08.2008 - 04:45:15 pm »
Kako obuzdati ljutnju

Nekada davno živela je devojcica koja je imala lošu narav. Njena majka joj je dala kesu punu eksera i kazala joj da svaki puta kad izgubi živce mora zabiti jedan ekser u ogradu.
Prvi dan je morala zabiti cak 37 eksera! Tokom sledecih nekoliko nedelja kako se je ucila kontrolisati, broj eksera zabijenih smanjivao se iz dana u dan.
Shvatila je da joj je lakše obuzdavati ljutnju nego zabijati ekser u tvrdu ogradu.
Napokon, stigao je dan kada devojcica nije izgubila živce ni jedanput! Kazala je to majci i ona joj je savetovala da svaki takav dan koji prodje u miru - izvuce jedan ekser.
Stigao je dan kada je devojcica rekla majci da više nema niti jednog eksera u ogradi! Majka je uzela kcer za ruku i odvela je do ograde, i rekla joj:
"Dobro si ucinila kceri moja...ali pogledaj rupe koje su ostale u ogradi...ograda više nikada nece izgledati isto! Kada kažeš nekome nešto u ljutnji povrediš ga.
Kao da zabiješ nož u tu osobu i potom ga izvadiš napolje. Nema veze koliko puta kazes: "Žao mi je"..rana je ipak još uvek tu.
Povrediti nekoga recima je ponekad gore nego fizicki. Prijatelji su naše retko bogatstvo i treba ih cuvati. Oni te nasmejavaju kada si tužna, ohrabruju te kada trebaš uspeti nešto u životu, pozajmljuju ti rame za plakanje, uši za slušanje i otvaraju ti srce."

Cuvajte svoje prijatelje i izvinite im se ako ste ikada napravili kakvu rupu u njihovoj ogradi!

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #20 : 03.08.2008 - 11:37:14 am »
Prica sa poukom

Tri zene igrale golf jednog lepog nedeljnog prepodneva. Jedna od njih nije bila previse spretna i njena loptica odleti u sumu. Ode da je potrazi i umesto loptice pronadje zabu uhvacenu u zamku.
• Oslobodi me - rece zaba - i ispunicu ti 3 zelje.
Zena se nije dugo dvoumila. Oslobodi zabu, na sta zaba kaze:
• Hvala ti, ali zaboravila sam nesto napomenuti. Sve sto pozelis, tvoj muz ce dobiti 10 puta bolje.
• Nemam nista protiv - bila je zadovoljna zena.
Njena prva zelja bila je da postane najlepsa zena na svetu.
• Ali, jesi li ti svesna - upozori je zaba - da ce tvoj muz postati naj naj najlepsi muskarac na svetu? Pravi Adonis. Sve ce ga zene proganjati.
• Nema problema. Pa ja cu biti najlepsa zena na svetu i on ce videti samo mene!
I tako zena postade najlepsa na svetu. Posle toga pozeli da postane najbogatija.
• Ali to ce od tvog muza uciniti deset puta bogatijim od tebe.
• To mi uopste ne smeta, ono sto je njegovo je i moje - odgovori zena.
I tako zena postade najbogatija na svetu.
• A sta je tvoja zadnja zelja? - upita radoznala zaba.
• Zelim dobiti LAGANI srcani udar!

Pouka pricice je da su zene inteligentne. Nemoj se nikad saliti sa njima!

NAPOMENA: Ako si zensko ne citaj dalje. Za tebe je vic gotov. Stani ovde i osecaj se superiorno!

Ako si muskarac: Muz je imao deset puta LAKSI srcani udar!
Pouka pricice je da zene stvarno misle da su jako nteligentne. Pustimo ih nek tako misle i uzivajmo u spektaklu.

P.S. Ako si zensko i jos citas, ovo je dokaz da zene NIKAD NE SLUSAJU!

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #21 : 06.08.2008 - 09:33:00 pm »
Moj prijatelj otvori jednu od ladica koja je pripadala njegovoj zeni. Izvadi jedan zamotuljak u pirincanom papiru i rece: „Ovo nije bilo sta, ovo je nesto specijalno.“
Odmotao je paketic i odbacio papir, i onda se duboko zagledao u biranu svilu i cipku. Ona je ovo kupila kad smo bili prvi put u New York-u, pre otprilike osam ili devet godina. Nije to nikad upotrebila. Cuvala je to za neku „specijalnu priliku“…

„Dobro...ja mislim da je sada prigodna prilika za to". Prisao je krevetu i polozio rublje pored druge garderobe, koju ce ona imati - na pogrebu.
Njegova zena je umrla…
Okrene se prema meni i rece: „Ne cuvaj nikada nista za neke specijalne prilike, svaki dan u tvom zivotu je specijalan“.
Jos uvek mislim na njegove reci...one su promenile moj zivot. Vise citam, a cistim manje. Sedim na terasi, uzivam u pejzazu, i ne smeta mi korov u vrtu.
Provodim vise vremena s porodicom, a manje na poslu. Shvatio sam da je zivot u sustini jedna celina ispunjena uzicima, a ne kurs preživljavanja.

Vise nista ne cuvam. Upotrebljavam svoje kristalne case svaki dan. Obucem svoj novi sako kad idem u supermarket, ako mi je zelja.
Ja ne cuvam svoj najbolji parfem za specijalne izlaske, ja ga upotrebljavam uvek kad pozelim. Fraze... „jednog dana“ i „jednog od ovih dana“ su nestale iz mog recnika.
Ako nesto vredi vieti, slusati ili raditi, onda ja to zelim videti, slusati ili raditi sada. Ja nisam siguran u to sta bi zena mog prijatelja uradila, da je samo znala da je nece biti ovde sutra…
Ja mislim da bi ona bila vise u kontaktu sa svojom familijom, svojim najblizim prijateljima.
Ona bi mozda nazvala svoje stare prijatelje i molila za oprostaj za neke nesporazume, i pomirila se s njima. Verujem da bi ona isla jesti u kineski restoran, to je njena omiljena hrana.
Upravo ove neucinjene male stvari sto meni smetaju, ako bih ja znao da su mi sati izbrojani. Smeta mi sto sam prestao sretati svoje dobre prijatelje koje sam „jednog dana“ hteo kontaktirati.
Smeta mi sto ne pisem pisma, koja sam mislio pisati „jednog od ovih dana“. Smeta mi i zalosti me da nisam rekao svojim roditeljima, svojoj braci i deci, cesce, koliko ih volim.

Sada pokusavam da ne zakasnim, ne drzim po strani, ili cuvam nesto, sto moze obogatiti nas zivot sa smehom ili radoscu.
I svaki dan kazem samom sebi, da je danas jedan specijalan dan... Svaki dan, svaki sat, svaki minut... je specijalan.
„Jednog od ovih dana“ je tako daleko... ponekad ne dodje nikada vise...

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #22 : 06.08.2008 - 09:34:45 pm »
ZABICE

Bila jedna grupa žabica koje su želele da se utrkuju.Žele su se popeti na jednu vrlo visoku kulu.
Došlo je mnogo gledalaca da gledaju trku i daju podršku žabicama.
Trka je pocela...
Ali...
Niko od prisutnih gledalaca nije verovao da ce neka žabica uspeti doci do vrha kule.Klimali su glavama i govorili:
-„Joj,to je vrlo naporno!Nikada nece uspeti!“
Žabice su pocele zaostajati...osim jedne,koja je brzo puzila sve više i više...
Gledaoci su vikali:
-„To je vrlo naporno!Niko nece tako visoko dospeti!“
Jedna po jedna žabica su odustajale i okretale se natrag...osim ove jedne koja je išla istrajno napred.Nije se htela predati!
Na kraju je svaka odustajala osim ove jedne žabice,koja se sama i s’ velikim ambicijama popela na vrh kule.
Ostale žabice kao i gledaoci su želeli saznati kako je uspela baš ona napraviti ono što su ostali smatrali nemogucim.Jedan gledalac je pristupio žabici i zapitao je gde je uzela toliko snage da izdrži do samog vrha.Tada se pokazalo da...
Pobednicka zabica je gluva!

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #23 : 06.08.2008 - 09:39:40 pm »
CETIRI SVECE

Cetiri su svece polagano gorele.
Bila je tisina i mogao se cuti njihov razgovor.
Prva je sveca rekla:
“Ja sam  mir.Na zalost,ljudi me ne uspevaju sacuvati.Mislim da cu se ugasiti.”
I odmah se ugasila.

Druga je sveca rekla:
“Ja sam vera.Na zalost,mnogi ljudi imaju povrsnu veru i jai h ne zanimam.Nema smisla da i dalje gorim.”
Tek sto je to izgovorila,dunuo je lagani povetarac i ugasio je.

Treca je sveca zalosno progovorila:
“Ja sam ljubav.Ljudi zaboravljaju na mene i to koliko sam im potrebna.”
I bez oklevanja se ugasila.

Odjednom je uslo jedno dete i ugledalo tri ugasene svece.
-Sta je to?-upitalo je dete-vi ste trebale svetliti do kraja!-i rekavsi to,pocelo je plakati.

U tom je progovorila cetvrta sveca:
“Ne boj se.Dok ja gorim,moci cemo upaliti ugasene svece.Ja sam nada”.

Detetu su zablistale oci od  radosti dok je sa upaljenom svecom  vracalo svetlo ugasenim svecama.

Ne dozvolite da se nada u vasim srcima ugasi.Sve dok ona bude gorela-moci cete upaliti preostale svece

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #24 : 24.08.2008 - 04:19:37 pm »
Plemenita La Čajna čuvala bebu sa svojim mladuncima

Osmogodišnji pas osvojio je srca Argentinaca jer je bebu, koju je majka posle porođaja ostavila na livadi, odvukao do svog sigurnog skloništa, položio pored svojih mladunaca i tako joj spasio život, prenosi BBC.
 Plemenitoj La Čajni ne prija slava

Mušku bebu je u tajnosti rodila četrnaestogodišnja devojčica u malom gradu u blizini argentinske prestonice Buenos Ajresa. Ona je navodno u panici ostavila malog dečaka na livadi punoj drvenih kutija i đubreta, ali se onda pojavila La Čajna, kučka koja je nekako podigla bebu i odvukla je u svoje 50 metara udaljeno sklonište gde su ležali njeni mladunci.

Vlasnik psa je čuo bebin plač, zatekao dečaka prekrivenog krpom i zatim pozvao policiju. Uplašena majka se pojavila ubrzo nakon što je saznala da je njena beba pronađena.

Argentinski mediji pišu da je La Čajna uznemirena zbog svoje novonastale slave i da ne jede misleći da će se nešto dogoditi njenim kucama, navodi BBC.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #25 : 24.08.2008 - 08:17:51 pm »
citala sam o tome, zaista divno kad vidis ovako nesto. a majku djeteta bih dobro ispljuskala,

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
Re: Kratke poucne price
« Reply #26 : 08.09.2008 - 08:42:26 pm »

--------------------------------------------------------------------------------

evo jedne price o jednom mladicu koji je na Glavnoj
Centralnoj Stanici u Njujorku trazio osobu koju nikada nije video,
a koju je voleo. Radnja se zbiva u Njujorku negde kada je II svetski rat zavrsen.

Osoba, mladic je oficir i njegovo ime je Dzon Blanckort.
"Ustao je, kaze, sa svoga sedista sa klupe na kojoj je sedeo
na Glavnoj Centralnoj stanici u Njujorku ,
zategao svoju vojnicku uniformu i poceo da pazljivo
posmatra masu ljudi koja se kretala kroz veliku Glavnu
Centralnu Stanicu u Njujorku.
Trazio je devojku koje je njegovo srce poznavalo
ali ciji lik nije mogao da zna.
Devojku sa crvenom ruzom.
Njegovo interesovanje za ovu devojku pocelo je 13 meseci ranije
u jednoj biblioteci na Floridi.
Kad je sa police uzeo jednu knjigu,
zainteresovao se ne za onim sto je bio sadrzaj te knjige,
sa tekstom u toj knjizi, vec sa zabeleskama koje su se nalazile
na margini skoro svake stranice.
Bio je to vrlo lep rukopis i on je zakljucio da iza tog rukopisa
stoji jedno bice koje je promisljena dusa i jedan duboki um.
Na prvoj strani knjige nasao je cak ime i prezime prethodnog vlasnika.
To je bila gospodjica Kolis Mejhel.
Potrosio je dosta vremena i truda i pronasao je cak i njenu adresu.
Zivela je u gradu Njujorku.
Napisao joj je pismo u kojem se pretstavio i pozvao je da se dopisuju.
Sledeceg dana, dogodilo se, da je bio stavljen u brod
i odvezen u Evropu kao vojnik na front Drugog svetskog rata.
Sledece cele godine i jos jednog meseca, dakle 13 meseci,
dvoje se dopisivalo i upoznavalo preko pisama.
Svako slovo padalo je na plodno tlo.
Zapocela je romansa.
Blancard je u jednom pismu, pri kraju 13 meseci zatrazio sliku
ali devojka je odbila da je posalje.
Njemu je to bilo jos privlacnije.
Ona je smatrala da, ako je on zaista zainteresovan,
nece puno znaciti za njega kako ona izgleda.
Kad je dosao konacni dan da se vrati iz Evrope sa fronta,
dogovorili su se za njihov prvi sastanak.
7 sati uvece na velikoj Glavnoj Centralnoj Stanici u Njujorku.
" Prepoznaces me", - pisala je devojka" - po crvenoj ruzi koju cu nositi na mom reveru."
I tako, u 7 sati uvece on je bio na stanici i trazio ocima devojku koju je njegovo srce volelo ali cije lice nikada do tada nije video.

I sada, autor knjige, "Ljudi sa crvenom ruzom"
kaze, dopusticu da sam Blancard prica sta se na stanici dogodilo prilikom susreta.

"Mlada osoba isla je prema meni; bila je visoka i vitka .
Njena plava kosa padala je u uvojcima na ramena ,
njene oci su bile plave kao neki cvetovi.
Crte lica bile su besprekorne i njene usne su odrazavale cvrstinu ali i odlucnost.
Obucena je bila u svetlozeleni kostim i izgledala je kao prolece koje je ozivelo.
Krenuo sam ka njoj potpuno zaboravivsi da ona
na reveru svog odela nema crvenu ruzu.
Dok sam joj prilazio mali provokativni osmeh je presao
preko njenih usana i rekla je samo:
"Mornaru, da li ti i ja idemo u istom smeru".
"Skoro nekontrolisano, - pise mladic dalje,
- nacinio sam jos samo jedan korak ka njoj a onda,
tacno iz nje , ugledao sam Polis Mejhel,
osobu koja je na svom reveru imala crvenu ruzu.
Stajala je upravo nekako iza ove prekrasne devojke.
Na sebi je imala prosedu kosu koja je bila sakupljena i pritisnuta vec iznosenim sesirom. Bila je okruglog lica a i tela, isto tako.
Na nogama su bile cipele sa niskim potpeticama.
Devojka u zelenom kostimu odlazila je vrlo brzo.
Osetio sam se u tom trenutku kao da sam se razdvojio na pola.
Tako me je zelja vukla da sledim devojku u zelenom kostimu
ali ipak moja teznja za zenom ciji je duh tako bio spojen s mojim
i obuzeo moj, bila je tako duboka.
I ona je tu stajala.
Njeno bledo i okruglo lice bilo je plemenito i osecajno;
njene sive oci su imale svetlucavi i svetli sjaj.
Nisam oklevao.
Podigao sam u svojoj ruci knjigu sa sivim koricama
- to je bio znak prepoznavanja sa moje strane.
I sada sam shvatio da to i ne treba da bude ljubav vec nesto posebno,
nesto cak i bolje od ljubavi.
Prijateljstvo za koje sam bio i morao biti uvek zahvalan.
Ispravio sam se kao pravi vojnik ,
otpozdravio i pruzio knjigu zeni a,i ako dok sam govorio,
osecao sam neku gorcinu razocarenja.
Ja sam porucnik Dzon Blancard a vi biste morali biti gospodjica Mejhel.
Tako mi je drago da smo se nasli ovde na ovoj stanici.
Da li biste prihvatili da vas izvedem na veceru?"
Zenino lice se rasteglo u prijatan osmeh.
"Ja ne znam sta sve ovo treba da znaci, mladicu" - odgovorila je.
" Ali mlada dama u zelenom kompletu koja je upravo ovuda otisla,
zamolila me je da stavim ovu crvenu ruzu na moj kaput.
I rekla je da ako me pozovete na veceru,
da vam kazem da vas ona ceka u velikom restoranu preko puta.
Ona je kazala da mene upotrebljava kao neku vrstu testa."

Nije tesko razumeti mudrost ove devojke, gospodjice Mejhel.
Prava vrednost ljudske duse se vidi u odgovoru na neprivlacno.
Neko je napisao: "kazi mi koga volis i ja cu ti kazati ko si". 

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
Re: Kratke poucne price
« Reply #27 : 08.09.2008 - 08:45:01 pm »
jako lijepa prica.

Offline astra

• Easy
  • Upraksan clan
« Reply #28 : 20.11.2008 - 09:48:40 pm »
Kada je stvoren organizam, svi organi su zeleli da budu Sef.

Mozak je rekao: "Posto upravljam svim delovima tela, ja cu biti Sef"

Noge su rekle: "Posto nosimo organizam tamo gde Mozak zeli i izvrsavamo sve sto se naredi, mi trebamo da budemo Sef".

Istu zelju su izrazili i Oci, Ruke, Srce i Pluca... Svi organi su hteli da budu Sef.

Najzad je i Dupe izjavilo da hoce da bude Sef.

Svi su se nasmejali i rekli da je apsurd - da jedno dupe bude Sef. Dupe se uvredilo, skupilo i odbilo da obavlja svoj zadatak, sto je izazvalo dalekosezne posledice: Mozak se pomutio, Oci izbecile, Noge su pocele da klecaju, Ruke su pocele da drhte, a Srce i Pluca su imali velikih teskoca u obavljanju svojih funkcija.

Na kraju su svi molili Mozak da dozvoli da Dupe bude Sef.

Tako je i bilo. Sada svi normalno obavljaju svoje zadatke i funkcije, a Dupe samo sedi i sere.

NARAVOUCENIJE:

DA BI NEKO POSTAO SEF NE MORA DA BUDE GENIJE, DOVOLJNO JE DA BUDE DUPE.

Offline rose

• Redovan clan
« Reply #29 : 20.11.2008 - 10:05:24 pm »
,,,ovo je  novo,,,niti cula niti procitala do sada,,,gdje ga nadje astra,,,
,,,,covek koji ne voli nije sposoban da oseti velicinu tudje ljubavi,,,