Autor Tema: Demokrati ili republikanci?  (Posjeta: 19484 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vuk

• Upraksan clan
Odg: Demokrati ili republikanci?
« Reply #30 : 07.08.2008 - 12:33:40 am »
Evo danas sjedim u hladovini i razmisljam o USA,kakva je to drzava,kakvi su joj ljudi,kakvi su im predsednici i "administracija"kako oni vole da kazu za sebe,pa sami izbori soubiznis gdje se kampanja placa Irackom naftom.
TAKO RAZMISLJAJUCI O USA DOSLA MI JE MUKA DA UMALO NE POVRATIH NA STO.
Sjetih se da su to losi  Europejci ubice i siledzije koji su iz razno raznih razloga morali emigrirati,dosli na zemlju Indijanaca da bi ih poceli istrebljivati,cak placati za njihove skalpove,kao da to nisu ljudska bica.
Znajuci da Indijancilove bizone i tako se hrane oni su placali ogromne svote para za koze bizona ne sto su im trebale nego da bi tako istrijebili Indijance.
Onda su ih sterali u koncentracione logore koje su nazivali "rezervat"i tako su uspjeli unistiti skoro starosedeoce i njihovu kulturu.
Poznavajuci americku cud i karakter evo nece dugo vremena proci oni negdje moraju da primijene silu i napadnu na neku zemlju,sve u cilju nekakvih demokratija a u stvari zna se zbog crnog zlata,svi znaju ali niko nista ne poduzima.
Eto i nas je njihov stap dobro dohvatio 1999 a i dalje smo ovisni o njihovoj pomoci a meni opet muka naj radje bi svakom Ameru razbio nos,ili recimo pozelio bi Klintonov skalp da krasi moj "Vigvam"ali za boga miloga onda bi bio stvarno isti kao oni.
Ali jedno je sigurno da sam Amer stidio bih se svoje drzave i nacije,toliko zla i nepravde napravise da su odmah iza Hitlera,ali ne lezi vraze oni se naprotiv ponose tim stvarima.
Eto zato i imaju samo 2 partije jer su diktatorska demokratija a zemlja Indijanaca natopljena sva krvlju njihovom cak su ubili i Manitua .....a nama drze lekcije iz lijepog ponasanja... :'(

Offline vuk

• Upraksan clan
« Reply #31 : 16.08.2008 - 10:25:49 pm »
Iskreno se nadam da necu podpasti pod njihov "Stit"koji oni tako velikodusno uceruju istocnim europejcima"poljska" pa da me oni tamo negdje iz Dodz Sittija brane dok me komsija pokusava prevuci nozem preko vrata kao sto su pokusale ustase svih ovih desetljeca,
Cudna nacija,a jos cudniji njihovi podanici,a moja prognoza da ce oni do Februara 2009 napasti na Iran i tu izazvati gradanski rat,i samim tim raspad Persijskog Carstva.
Oni to moraju ne sto je to dobro,pomozi boze,nego da bi se dokazali,bivsi gonici goveda uredjuju svijet...bice stampedo...u Iranu.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #32 : 25.08.2008 - 12:17:44 am »
EVO ZAŠTO JA OD DANAS NAVIJAM ZA ONOG MORONA MEKKEJNA!

Džozef Bajden, potpredsjednički kandidat Baraka Obame - najuticajniji bošnjački lobista

SPRINGFILD - Kandidat za predsjednika SAD Barak Obama zvanično je saopštio da je izabrao Džozefa Bajdena za potpredsjedničkog kandidata, jednog od najjačih bošnjačkih lobista.

Tokom rata u BiH senator Bajden bio je predsjednik Komiteta za spoljnu politiku američkog Senata. Bajden se zalagao u ame­ričkom Senatu za ukidanje embarga na uvoz oružja radi naoru­žavanja Armije RBiH. Istovremeno je zagovarao energičnu inter­venciju vazdušnih snaga NATO-a, da bi se zaustavile srpske snage u Bosni i Hercegovini.

Jedan je do najjačih lobista Kluba prijatelja BiH u američkom Senatu i Kongresu, iza čijeg osnivanja stoji bošnjačka lobisti­čka organizacija Kongres Bošnjaka Sjeverne Amerike.

U septembru 2002. godine američki Senat usvojio je rezoluciju senatora Bajdena, u kojoj je obilježena deseta godišnjica američkog priznanja BiH.

Senator Bajden je dao i ključnu podršku rezoluciji američkog Senata, usvojenoj u junu 2005. godine, kojom je potvrđena agresija na BiH i genocid na Bošnjacima.

Američki Senat je jednoglasno, glasovima svih 100 senatora, usvojio rezoluciju kojom se obilježava de­setogodišnjica masakra u Srebrenici. Predlagači rezolucije, čiji je inicijator Kongres Bošnjaka Sjeverne Amerike, bili su republikanski i demokratski senatori Gordon Smit i Yozef Bajden.

Dobitnik je nagrade Srebrenica 1995. godine, koju je u njegovo ime ove godine u Potočarima primio američki ambasador Čarls Ingliš.

U martu 2006. godine usvojena je rezolucija senatora Bajdena, u kojoj se traže ustavne reforme u BiH, koje će ojačati vlast na nivou države i ukinuti nadležnosti entiteta.

Bajden je izlobirao američke medije koji su izvještavali o ratu u BiH i imao je jak uticaj na predsjednika Klintona pri donošenju odluka u vezi sa Bosnom i Hercegovinom.
Rezolucija

Usvojena rezolucija u američkom Senatu, čiji je predlagač Bajden, jasno precizira da je nad Bošnjaci­ma u BiH počinjen genocid, a na BiH izvršena agresija, te da je Srbija, u saradnji sa bosanskim Srbi­ma, glavni inspirator i počinilac agresije i genocida.

U dokumentu se pozivaju na odgovornost Ujedinjene nacije, zbog toga što nisu spriječile pad Srebreni­ce, koja je 16. aprila 1993. bila proglašena zaštićenom zonom UN.

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #33 : 25.08.2008 - 10:10:47 pm »
Uh, to je nesta novo. Nisam nekako za republikance. Obama je valjda malo vise za nas od toga papka.
Jedna planeta, na njoj smo svi zajedno.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
  • Djevojka modernih shvatanja
« Reply #34 : 26.08.2008 - 09:25:12 am »
republikanci nikako, ali ni obama nije bog zna sta

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #35 : 04.11.2008 - 10:49:41 pm »
Kako sada stvari stoje, pobjedjuje OBAMA, hvala Bogu, meni je simpa skroz.
Nadajmo se da ce tako i ostati do konacnog rezultata.

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #36 : 06.11.2008 - 01:39:46 pm »
Čak i u toj Americi, takvoj kakva jeste, mogu da se dogode takve promjene: pobjednik u izbornoj trci za predsjednički tron jeste Barak Obama, čovjek novih shvatanja, crne boje kože, mlad i zreo čovjek, političar koji je bacio na pod mnogo moćnije političke protivnike i mnogo starije.
Dogodilo se, i tome valja uputiti iskrene pozdrave, ljudske i veličanstvene! Baš onakve kakve je pretprošle izborne večeri u Sarajevu klicao američki ambasador u BiH, Čarls Ingliš, onaj što bi da na neki način podrži fundamentalističku muslimansku državotvornu Bosnu i Hercegovinu. Taj i takav Ingliš, gle čuda, sada kliče demokratama! Čovjek od diktata, isključiv i neponovljiv, htio je da kaže da Republika Srpska ne valja, a valja mu njegova mulimanska, fundamentalistička BiH.
A i što bi gospodin Ingliš došao ovdje, da nije proučio svoje prethodnike, prvenstveno Cimermana u Beogradu, pa Galbrajta u Zagrebu, i da ne nabrajamo druge. Oni su nam zakuvali takvu kašu, da je samo i isključivo bitan fundamentalista Silajdžić, a za razgovore nije podesan Dodik. Koje su te mjere, koji parametri, sada više nije ni važno. Čemu služi taj i takav Ingliš, zbog čega je tu, zašto je teroristički nastrojen prema srpskom pravoslavnom življu? Ili je krajnje vrijeme da počne odgovarati čime se sve bavi na našim prostorima, osim progona srpskog naroda.
Američki narod, svih opredjeljenja, boja i shvatanja, svoj glas dao je za budućnost, izabravši Obamu. Ljepota je tu i takva, sve se događa među nama, ali oni bi da sve bude - među njima. Mi, kada izaberemo sebi po volji i želji čovjeka, recimo Dodika, onda bi Ingliš da kaže da nama to nije po mjeri, jer njega ne zanima. Pa bi on, gle čuda, da nam izdiktira nekog drugog, ko je njemu po volji. Gospodine Ingliš, izdiktirajte američkom biračkom smislu nekoga koga biste vi voljeli, recimo onog Holbruka, a zanemarite njegovu volju i želju. Ili ćete, takav kakav jeste, i dalje slušati fundamentaliste, poput vaših saradnika, Ganića, Izetbegovića, Silajdžića, Tihića i inih propaliteta, koji će, sigurno je, rasturiti (a ne restaurirati) BiH.
Svaka čast izbornom rezultatu gospodina Obame i njegovoj budućoj orijentaciji. Obami čestitke, američkom narodu ruka podrške, a nama, Srbima, šta bog dragi da! Ništa novo i ništa naročito, jer propast je naše suđeno stanje!
« Zadnja izmjena: 06.11.2008 - 01:41:28 pm navigator »

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #37 : 06.11.2008 - 10:34:43 pm »
Bolje Obama nego Mekejn, ali na Bajdena zestoko pljujem. Voljela bih da dodje da ga se napljujem u cetiri oka.

Offline rose

• Moderator foruma
  • Redovan clan
« Reply #38 : 02.12.2008 - 06:48:32 am »
,,,obama se uozbiljio, poceo da donosi odluke, pa kaze,,,, -Noivoizabrani američki predsednik Barak Obama potvrdio je ono što se, manje više, znalo već nedeljama - za državnog sekretara izabrao je svog ljutog rivala iz preliminarne trke za predsedničku nominaciju Demokratske stranke, senatora iz Njujorka i bivšu prvu damu Hilari Klinton.
Aktuelni ministar odbrane Robert Gejts će ostati na tom položaju čime je Barak Obama ispunio obećanje da će u kabinetu imati najmanje jednog člana Republikanske stranke.
Penzionisani general Džejms Džouns, koji je nekada bio komandant NATO i američkih snaga u Evropi, predložen je za savetnika američkog predsednika za nacionalnu bezbednost.
Hilari Klinton na mestu državnog sekretara
Izražavajući uverenje da je Hilari Klinton prava osoba za šefa američke diplomatije, Obama je izneo i neke svoje spoljnopolitičke prioritete:
"Njeno imenovanje pokazuje i prijeteljima i neprijateljima da sam ozbiljno rešio da obnovim američku diplomatiju i obnovim naša savezništva. Imamo mnogo posla: od sprečavanja širenja nukleranog naoružanja, preko Irana, Severne koreje i potrage za trajnim mirom između Izraelaca i Palestinaca, do jačanja međunarodnih institucija", rekao je Obama.

,,,,covek koji ne voli nije sposoban da oseti velicinu tudje ljubavi,,,

Offline vuk

• Upraksan clan
« Reply #39 : 02.12.2008 - 09:45:12 am »
Obama iako tamnoput i mjesanac ce ipak voditi zacrtanu politiku SADea koja se zasniva na cvrstoj ruci i diktatu slabijim od sebe.
Posto u toj demokratskoj SADe postoje odvajkada samo 2 partije u cemu su duplo zajebali komunizam jer se mogu samo 2 opcije primjenljivati,nikako 3,razumljivo je da ce Klintonova dobiti zasluzno mjesto sto je stvar dogovora a u interesu partije dakako je bilo da se slabiji povuce a snazniji pojaca.
Za nas ama bas nikakve uloge nece biti mi cemo zadrzati svoj status "crnih ovci" Balkanske Europe.
Bice nam saopsteno uskoro sta i kako se trebamo ponasati.

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #40 : 02.12.2008 - 11:06:15 pm »
Pa jeste tako, pravac se nastavlja, kao sto je bio.
Mozda se samo malo intenzitet i ton razgovora promijeni.

Offline vuk

• Upraksan clan
« Reply #41 : 02.12.2008 - 11:16:56 pm »
Da bice nazalost ostriji ton mislim uvezi Metohije,a Kosovo je izgubljeno definitivno.

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #42 : 04.12.2008 - 01:47:59 pm »
Ne mora znaciti,ne gubi nadu nikada. Mozda bude obrnuto. Zavisi sta Srbija ponudi.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #43 : 04.12.2008 - 06:33:46 pm »
mozda i nije, jer ova nezavisnost kosova to nije u pravom smislu. sve zavisi sta ce se desavati ubuduce. ali pamtim rijeci patrijarha pavla poslije nereda u Beogradu: bolje izgubiti i kosovo nego izgubiti dusu. a mnogi su na putu da je izgube

Offline vuk

• Upraksan clan
« Reply #44 : 04.12.2008 - 11:51:49 pm »
Mislim nemojmo se zavaravati ipak mozemo nesto poboljsati ili daj Boze spasiti od toga kolaca.
Ako nam diplomatija bude kako treba i skolovana u inostranstvu onda bice povoljnih rezultata,mislim buducnost se planira 20,30,50,100 godina unapred,sto kod nas do gubitka Kosova nije bio slucaj.
Ipak pokusajmo nesto sa Metohijom mozda Veliki Barak Obama za razliku od Klintona napravi drugacili potez...

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #45 : 05.12.2008 - 12:48:29 am »
Malo morgen pored Bajdena

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #46 : 07.12.2008 - 09:22:37 am »
Necemo sada sve crno bojati, Obama je predsjednik, on ce da kaze kako.
Samo i mi moramo nekad pokazati da imamo spremnost za dogovore i ustupke, inace samo gore.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
« Reply #47 : 07.12.2008 - 11:35:52 am »
ma ja mislim da uopste ti kontakti sa amerikancima nemaju perspektivu. dokad da nas ucjenjuju?

Offline rose

• Moderator foruma
  • Redovan clan
« Reply #48 : 15.12.2008 - 04:18:34 am »
,,,citajuci razmisljajuci o ovoj velikoj promjeni u americi, sve su indicije bile da bi americka politika mogla da omeksa i ulozi vise pozitivnog interesovanja za  nase prostore, medjutim vidjevsi klintonku, na poziciji na kojoj jeste , bojim se tesko,,,

Sebastijan|97

• Gost
« Reply #49 : 11.01.2009 - 12:47:47 pm »
Demokrata

Offline rose

• Moderator foruma
  • Redovan clan
« Reply #50 : 12.01.2009 - 01:03:42 am »
,,,svaka cast sebastijan, svaka cast,

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #51 : 01.02.2009 - 08:28:06 am »
Afroamerikanac lider republikanaca

VAŠINGTON - Američka Republikanska partija izabrala je prvog Afroamerikanca za predsjedavajućeg stranke u nastojanju da se obnovi stranka poslije izbornih poraza.

Majkl Stili, bivši zamjenik guvernera savezne države Merilend, smatra se vještim govornikom koji može prenijeti republikansku poruku Afroamerikancima, Hispanoamerikancima, stanovnicima predgrađa i drugim socijalnim grupama koje su izbjegavale tu stranku prethodnih godina.

Stili (50) je tvrdio da kao visokopozicionirani republikanac u Merilendu, državi gdje dominiraju demokrate, zna kako da razgovara sa biračima izvan uporišta republikanaca u južnim državama.

Kao predsjedavajući Republikanskog nacionalnog komiteta, Stili će morati da nađe način da se suprotstavi predsjedniku SAD Baraku Obami, kao i liderima demokrata koji kontrolišu oba doma Kongresa.

Majk Dankan, dosadašnji predsjedavajući glavnog tijela Republikanske partije, koga je za to mjesto izabrao bivši predsjednik SAD Džordž Buš, nadao se da će zadržati funkciju, ali se povukao pošto mu je podrška oslabila.

Stili je pohađao katoličku školu u Vašingtionu i školu za sveštenike, ali je potom završio privredno pravo i radio kao advokat.

Sebastijan|97

• Gost
« Reply #52 : 01.02.2009 - 07:52:06 pm »
ja sam definitivno za demokratiju

Sebastijan|97

• Gost
« Reply #53 : 14.03.2009 - 11:42:05 pm »
srbeneda slusaj ako mi budemo radili a pustili kosovo da se nosi u picku materinu mi cemo imati puno para i kosovo samo hteti da se vrati na nasu teritoriju shvatas nisam za dzabe smislio izreku rad pare donosi :D