Autor Tema: Demokrati ili republikanci?  (Posjeta: 19483 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
Demokrati ili republikanci?
« : 17.05.2008 - 05:13:42 pm »
Džordž Buš-predstavnik republikanske elite SAD-a

PREDSJEDNIK najmoćnije svjetske sile, George Bush, kazao je kako mu je sam Bog kazao da napadne Irak i Afganistan, uporište Osame bin Ladena jer je to "dio božanske misije uspostavljanja mira na Bliskom istoku, sigurnosti u Izraelu i Palestinu".

Navedenu misao George Bush je formulirao tijekom prvog sastanka s palestinskim vođama 2003. godine. Bar tako tvrdi BBC koji će ovaj mjesec emitirati dokumentarac o Bushu. Medijima je sve otkrio bivši palestinski ministar vanjskih poslova Nabil Shaath napominjući kako je s njima u društvu bio i sadašnji palestinski predsjednik Mahmud Abbas.

"Mene vodi božja misija. Bog bi mi rekao, 'George idi i bori se protiv terorista u Afganistanu'. I ja sam to napravio. Zatim mi je kazao, 'George, idi i skončaj tiraniju u Iraku', i ja sam to napravio", povjerio im se predsjednik SAD-a.

"I sad ponovno, osjećam Božje riječi kako mi nadolaze: 'Pomogni Palestincima da dobiju državu, vrati Izraelcima sigurnost i vrati mir na Bliski Istok. I tako mi Boga, učinit ću to", kazao im je.
Abbas je također otkrio da mu je Bush rekao kako osjeća moralnu i vjersku obvezu da reagira. Bijela kuća nije htjela komentirati navode jer se radilo o privatnom razgovoru.

Svi znamo kakav je psihijatrijski slučaj ovaj gospodin a njegov nasljednik bi trebao biti John McCain!
Sa druge strane imamo demokrate Clinton i Obama.

E sad ,lako je reći Obama je car! A zašto?

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
Odg: Demokrati ili republikanci?
« Reply #1 : 17.05.2008 - 08:00:53 pm »
Obama je car. Zato sto je crnac i sto je nekada duvao travu 8)
Jedna planeta, na njoj smo svi zajedno.

Offline NoSuchNick

• Blabetalo
  • Unknown
« Reply #2 : 18.05.2008 - 01:37:26 am »
jel to prvi put da ce perdsjednik SADa biti crnac? ako bude onda su najebali....
A sta je sa onom zenom od busha ili koga vec ???

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #3 : 18.05.2008 - 09:27:51 am »
jel to prvi put da ce perdsjednik SADa biti crnac?

;D ;D ;D ;D

Odovori:
1.da
2.ne

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #4 : 18.05.2008 - 09:59:31 am »
jel to prvi put da ce perdsjednik SADa biti crnac? ako bude onda su najebali....
Zena od Clintona,,, nemoj nju. Ovaj je bolji. Neka biraju izmedju crnca i zene ;D ;D

Offline NoSuchNick

• Blabetalo
  • Unknown
« Reply #5 : 18.05.2008 - 12:50:01 pm »
Bolje crnac da bude. Nek im se osvijeti za sva vremena...

Offline Holcer

• Upraksan clan
  • Nista nije sveto,sve je bruto i neto...
« Reply #6 : 18.05.2008 - 12:52:59 pm »
Jebe mi se i za jedne i za druge.
 ;D ;D ;D
I tako dan za danom pred kockastim ekranom...

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #7 : 18.05.2008 - 12:54:18 pm »
I ja navijam za Obamu. A po svemu se čini da će i da pobjedi u Demokratskoj partiji (?) . Sad mu se pridružio i Edwards (bivši predsjednički kandidat na ovogodišnjim izborima) sa svojim super delegatima (njih 19) .
E sad ljudi,Amerika je podaleko od nas,al se valja zanimati i za njih pošto su svoje pipke preužili i preko naših novčanika!

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #8 : 22.05.2008 - 07:15:21 pm »
HILARI VIÅ E NEMA Å ANSE

Obama pobedio na preliminarnim izborima demokrata u Oregonu, a Hilari Klinton u Kentakiju, ali za bivšu prvu damu SAD trka za Belu kuću je završena

U Oregonu je senator Ilinoisa pobedio sa 58 prema 30 odsto glasova, a u Kentakiju je bivša prva dama SAD dobila 65 odsto glasova prema Obaminih 42 odsto.

Uprkos svemu, Klintonova nije ni blizu stranačke nominacije za predsednika, a analitičari smatraju da ona više nije u mogućnosti da stigne svog protivkandidata.

Baraku Obami, koji sada može da računa na glasove 1.954 delegata na predsedničkim izborima zakazanim za 4. novembar ove godine, nedostaje podrška samo još 71 delegata za kandidaturu svoje stranke.

Žena bivšeg predsednika SAD Bila Klintona obezbedila je do sada podršku 1.783 delegata, tako da je njena stranačka nominacija za predsednika praktično nedostižna jer joj je potrebno ukupno 2.025 delegata.

Uprkos tome, Klintonova ističe da će ostati u trci za nominaciju sve do poslednjih stranačkih izbora, koji će biti održani početkom juna.

- Više nego ikada do sada, odlučna sam da sačekam da svaki glas bude prebrojan - poručila je Hilari Klinton.

Trka se, međutim, privodi kraju, a najnoviji signali koji potvrđuju da je to baš tako jesu reči hvale koje Obama i Klintonova upućuju međusobno, kao i njihovi pozivi na jedinstvo stranke na izborima.

- Bilo je neslaganja u kampanji, ali svi se divimo njenoj hrabrosti, posvećenosti i istrajnosti. Hilari je, bez obzira na ishod izbora, srušila mitove, uklonila prepreke i promenila Ameriku u kojoj će odrasti naša deca - rekao je Obama o svojoj konkurentkinji.

Do kraja predizborne trke u Demokratskoj partiji ostalo je još jako malo vremena, tako da je senator Ilinoisa svoju pažnju već usredsredio na predizbornu kampanju protiv kandidata republikanaca Džona Mekejna.

Naime, preliminarni izbori za predsedničkog kandidata demokrata treba da se održe još u Portoriku, u Montani i u Južnoj Dakoti, a 3. juna očekuje se sastanak superdelegata, koji će dati poslednju reč. Nakon toga sledi konvencija demokrata, koja će biti održana od 25. do 28. avgusta u Denveru.

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
  • Djevojka modernih shvatanja
« Reply #9 : 22.05.2008 - 07:30:30 pm »
Ne pase mi ni Clintonica ni Obama a republikanci tek nikako, ali ako mora Obama. Bio mi je dovoljan 1 clinton

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #10 : 22.05.2008 - 08:26:35 pm »
Ona zna da je izgubila, ali hoce da se izbori za sto bolju poziciju poslije..

Offline selena

• Svjetska mega carica
  • Pro
  • Djevojka modernih shvatanja
« Reply #11 : 23.05.2008 - 10:22:13 am »
Ma svejedno mi je jer nemamo nikakve koristi od njih u oba sl. Poznato je da Ameri ganjaju samo svoje interese.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #12 : 24.05.2008 - 01:26:42 pm »
Ma sve bi to bilo tačno da se ameri ne miješaju u sve sfere naše društvene stvarnosti!

Ja navijam za Obamu jer planira da završi rat u Iraku i ne planira da napadne Iran!
Za mene je to dovoljno! :-\
« Zadnja izmjena: 28.05.2008 - 09:25:36 am Mr.No »

Offline NoSuchNick

• Blabetalo
  • Unknown
« Reply #13 : 27.05.2008 - 11:02:47 pm »
Svaka promjena je dobro dosla... Sta god da promjeni bice bolje sigurno

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #14 : 28.05.2008 - 09:26:38 am »
OK sad definitivno znamo da udara Obama na Mekejna!

Kako li će se situVacija razviti,sunce li joj jebem... :-X ups....

Offline NoSuchNick

• Blabetalo
  • Unknown
« Reply #15 : 02.06.2008 - 08:35:22 pm »
koliko je jos preostalo do sasnavanja pobjednika???

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #16 : 02.06.2008 - 10:17:34 pm »
Pitanje je dana, uskoro. Ona ne moze vise nista napraviti i pritiskaju je sa svih strana da se vise mane toga i da demokrati pocnu da grade buduceg predsjednika u Obami.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #17 : 03.06.2008 - 02:33:29 pm »
Obama i Klinton blizu kraja istorijske trke

VAŠINGTON, 3. JUNA (SRNA-Rojters) - Barak Obama i Hilari Klinton danas završavaju svoju istorijsku trku za predsjedničku nominaciju preliminarnim glasanjima demokrata u američkim državama Južna Dakota i Montana.

U ove dvije države odlučuje se o 31 izbornom delegatu koji će učestvovati na konvenciji Demokratske stranke u avgustu.

Obami je potrebno manje od 40 delegata kako bi dostigao broj od 2 118 delegata, koliko je neophodno za osvajanje nominacije za predsjednika SAD.

On bi mogao da dostigne tu cifru već večeras, u zavisnosti od toga koliko brzo će mu podršku davati superdelegati, stranački zvaničnici koji imaju pravo da sami odaberu bilo kog kandidata.

"Ima mnogo superdelegata koji čekaju posljednja dva galasanja, ali smatram da će se izjasniti odmah nakon toga", rekao je Obama novinarima u Mičigenu.

Klintonova i njen izborni štab davali su nejasne signale o tome koliko će još ona ostati u predizbornoj trci, koju je počela kao favorit, a sada ima malo šansi za pobjedu.

NJeni aktivisti kažu da će poslije današnjeg glasanja početi nova faza kampanje, u kojoj će ona pokušati da ubijedi superdelegate da je najjači kandidat demokrata koji može da se suprotstavi republikancu DŽonu Mekejnu na izborima u novembru.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #18 : 04.06.2008 - 12:03:32 am »
AGENCIJA Associated Press je upravo objavila kako je Barack Obama uspio osigurati 2118 delegata - apsolutnu većinu nužnu za predsjedničku nominaciju svoje stranke.

Iako se danas održavaju preliminarni izbori u državama Južna Dakota i Montana, a na kojima će se izabrati posljednji delegati za konvenciju u Denveru, Obami je većinu donio današnji "tsunami" superdelegata - najviših federalnih, državnih i stranačkih dužnosnika koji pravo glasa na konvenciji imaju temeljem svog položaja.

Odluka o demokratskom predsjedničkom kandidatu je ovisila upravo o njima, jer Obama - s obzirom na relativnu izjednačenost utrke s Hillary Clinton - nije mogao osigurati većinu samo uz pomoć delegata izabranih ove godine na preliminarnim izborima i stranačkim zborovima.

Superdelegati su, međutim, odlučili čekati do posljednjeg trenutka, ali se smatralo kako će podržati kandidata koji je imao prednost temeljem broja palih glasova, kao i izabranih delegata.

Još uvijek je nejasno hoće li Hillary Clinton već danas formalno odustati od predsjedničke utrke - kao što to sugeriraju neki američki mediji - ili nakon nekoliko dana. Bivša Prva dama je negirala da danas ima namjeru odustati, iako većina promatrača vjeruje kako je shvatila da od njenog povratka u Bijelu kuću, barem ove godine, neće biti ništa.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #19 : 04.06.2008 - 10:46:02 pm »
VAŠINGTON - Barak Obama (46) ušao je u američku istoriju osvojivši predsjedničku nominaciju američke Demokratske partije, čime je postao prvi Afroamerikanac koji će se boriti za ulazak u Bijelu kuću.

U istoriju je ušao i kao najmlađi političar koji se ikada kandidovao za predsjednika SAD.

Offline rose

• Moderator foruma
  • Redovan clan
« Reply #20 : 05.06.2008 - 07:37:08 pm »
drmokrati ili republikanci ,,,,usa,,,mislim da je ova velika sila poslednju dobru priliku izgubila ne dozvoljavajuci,  al gore (al goru) da dobije prve izbore poslije  clinton (klintona) sve poslije toga i u vrijeme te proste otimacine glasova,  ja mislim da je prvi korak , a koji vodi ka propasti,  ili bolje receno umiranju jedne imperije , a sve velike imperije su nestajale u plamenu i grozoti,,,e sad govoreci o ovom momentalno aktuelnom, obama ili clinton, ja bih demokrate zapitala :"imate li treceg " a  republikance:"mozete li dati priliku nekom ko nema apsolutno nikakve veze sa busovima, ili ko nece slusati saudijsku arabiju, i rasprodavati fabrike u usa ljudima sa slicnih prostora , a racunajuci samo na sopstveni obiteljski profit,  sopstvenu korisist,,, ili mozda  zelite poslati sve i jednog stanovnika ove velike zemlje u lov, a sa v. predsjednikom dick cheney (dik cejniom),racunajuci,  mozda ovaj puta pogodi i ubije, a ne samo ozlijedi najboljeg prijatelja,,nadam se da svi nasi forumasi znaju kako je zavrsio njegov, poslednji da javnost znade, lov, nista strasno, samo je najboljem prijatelju  promjenio licni opis, valjda misleci da ga napada mecka, a u novom do grla dubokom naftnom polju,,,lol,,, obama, clinton ili mc ne vjerujem da ce dovesti do nekog znacajnijeg  pomaka na bolje ili na gore,,,sve je to sada,, lol,, ja sam uvijek za ovo demokratsko , ali nisam vidjela niti jednu zemlju svijeta , u kojoj se postuje i razumije definicija ove rijeci ili mi na ovoj planeti mozda ne zasluzujemo tako sto,ili sam ja samo veliki kriticar,,,, ne mislite li, da je " smijati se ili plakati,"  u ova vremena, veoma tesko pitanje???,,,, :'(
,,,,covek koji ne voli nije sposoban da oseti velicinu tudje ljubavi,,,

Offline srbenda

• Novi kolac
  • *
« Reply #21 : 06.06.2008 - 05:17:10 pm »
za mene je jasno i tu nema druge smrt amerikancima i svakom predsedniku koji kosovo priznaje kao nezavisnu drzavu onaj koji pobedi i kaze da je americka administracija pogresila i da se kosovo vraca u sastav srbije za mene ce biti demokrata i pravi predsednik a do tada krvvv,i samo krv,i meni se javio bog i kaze srbendo amerikanci su neonacisti i pretnja za citav svet pa stoga sta cekamo u napad svim raspolozivim sredstvima srbija do njujorka jedino mi nerece gospod bog kako da ih zaustavimo,zapocetak dobro se naoruzati ladnom pivom pa zapevati jeremija pali topa zatresla se sva evropa,pa ocistiti tuzlu od te gamadi desantom iz vazduha sleteti na kosovo polje pa kom obojci kom opanci terati ta govna sve do albanije e nek mi neko rekne sad da nisam u pravu nabicu mu demokratiju u dupe,sit sam ja vise tih demokrata  a srbija sve manja i uza jebote dali vi znate da nam je granica na kopaoniku prema kosovu,sunce ti kalajisano jebem pa toga izgleda ovde niko nije svestan uce li vas tu geografiju vise u skolama...

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #22 : 07.06.2008 - 06:03:14 pm »
Tija voda brege lomi......

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #23 : 07.06.2008 - 07:48:34 pm »
za mene je jasno i tu nema druge smrt amerikancima i svakom predsedniku koji kosovo priznaje kao nezavisnu drzavu onaj koji pobedi i kaze da je americka administracija pogresila i da se kosovo vraca u sastav srbije za mene ce biti demokrata i pravi predsednik a do tada krvvv,i samo krv,i meni se javio bog i kaze srbendo amerikanci su neonacisti i pretnja za citav svet pa stoga sta cekamo u napad svim raspolozivim sredstvima srbija do njujorka jedino mi nerece gospod bog kako da ih zaustavimo,zapocetak dobro se naoruzati ladnom pivom pa zapevati jeremija pali topa zatresla se sva evropa,pa ocistiti tuzlu od te gamadi desantom iz vazduha sleteti na kosovo polje pa kom obojci kom opanci terati ta govna sve do albanije e nek mi neko rekne sad da nisam u pravu nabicu mu demokratiju u dupe,sit sam ja vise tih demokrata  a srbija sve manja i uza jebote dali vi znate da nam je granica na kopaoniku prema kosovu,sunce ti kalajisano jebem pa toga izgleda ovde niko nije svestan uce li vas tu geografiju vise u skolama...

Tako je srbendo, kreni, povedi nas. Doci cu i ja na to hladno pivo. Sigurno su i ovi sto su nas dovali do ovoga mislili kao ti. 100% jesu, nema druge, Treba to stvarno postici da Srbi toliko izgube u kratkom roku.

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #24 : 18.06.2008 - 04:26:58 pm »
Danas sam na CNN u gledao da je Al Gore podr

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #25 : 26.06.2008 - 11:21:56 am »
Bil Klinton prvi put podr

Offline navigator

• * Vlasnik Foruma *
  • Pro
  • One Planet
    • Balkan
« Reply #26 : 26.06.2008 - 10:54:27 pm »
Obama ce da plati Clintonove dugove, koje je ona skupila prilikom kampanje.
Za sada je ispred onog republikanca, ali ima jos dugo

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #27 : 11.07.2008 - 12:37:04 am »
BARAK OBAMA PISAO SRBIMA

Predsedni

Offline Mr.No

• * Vlasnik Foruma *
  • Stara kajla
« Reply #28 : 14.07.2008 - 09:44:26 pm »
New Yorker prikazao Obamu kao muslimana, a njegovu suprugu kao terorista
Izborni sto

Offline srbenda

• Novi kolac
  • *
« Reply #29 : 15.07.2008 - 01:38:53 am »
e brate obama kada vi date izrael palestini kojoj i pripada i kada vratite indijancima njihovo mozda se i mi braco amerikanci smilujemo na bele kapice pa im eto damo al nedamo nikad kosovo oca ti jebem u vr gujce...